Biblioteka szkolna rozpoczęła działalność wraz z powstaniem szkoły w 1946 roku. W miarę upływu lat zmieniała swą lokalizację, ilość czytelników i wielkość księgozbioru. Na dzień dzisiejszy liczy ponad 25 tys. woluminów.
Wypożyczanie odbywa się za pomocą programu MOL NET +
Logowanie do katalogu odbywa się za pomocą loginu oraz hasła do e-dziennika. MOL NET+ umożliwia bardzo łatwe wystawianie zbiorów na "zewnątrz" do przeglądania i wypożyczania książek.

Czytelnicy otrzymują:

• Automatyczne przejście pomiędzy kontem w MOL NET+ a kontem ucznia w dzienniku elektronicznym UONET+.
• Intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
• Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego uczniom mechanizmu faceted search.
• Możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).
• Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur.
• Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

W bibliotece działa ICIM  ( INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ ).

Centrum dysponuje nowymi stanowiskami komputerowymi i wielofunkcyjnym urządzeniem sieciowym (skaner, drukarka i kopiarka).

ICIM posiada szybki, stały dostęp do Internetu z kontrolą zasobów, monitorowaną przez program, który blokuje niestosowne, bądź szkodliwe wychowawczo treści. Jednocześnie umożliwia swobodny dostęp do stron bezpiecznych. ICIM służy przede wszystkim do celów edukacyjnych. Uczniowie mogą poszukać w Internecie informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcjach lub poza nimi, napisać referat, przygotować materiały na gazetkę, itp. Mogą także uczyć się, poszerzać wiedzę, rozwijać swoje zainteresowania.
Stwarza możliwość dostępu do źródeł informacji we wszystkich możliwych formach: książki, czasopisma, nośniki elektroniczne, Internet oraz sieć lokalną.
Centrum znajduje się w czytelni biblioteki szkolnej.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ROK SZKOLNY 2023/2024

7.30 - 15.00,  15.30 - 16.30