Socrates Comenius

Strona projektu - http://grudziadz.planetarium.pl/comenius

oraz comenius.org.pl

Spotkanie w Cork w Irlandii

W ramach projektu Comenius „In Orbit with Europa” członkowie Kółka Astronomicznego działającego przy Zespole Szkół Technicznych udali się na trzecie międzynarodowe spotkanie, które odbyło się  w Cork w Irlandii w dniach od 12 do 16 listopada 2012.

Pierwszy dzień spotkania rozpoczął się od zwiedzania Obserwatorium Astronomicznego znajdującego się w zamku Blackrock, gdzie odbyły się również warsztaty fotometryczne dla uczniów.

Comenius1.png - 1.26 MB

Comenius2.png - 1.38 MB

W godzinach popołudniowych miało miejsce oficjalne spotkanie w urzędzie Miasta z burmistrzem Johnem Buttimerem.

Comenius3.png - 1.97 MB

Kolejnego dnia odwiedziliśmy współpracującą z nami szkołę Regina Mundi College, gdzie odbyły się prezentacje wykonane przez poszczególne szkoły uczestniczące w projekcie. W dalszej części dnia udaliśmy się na Wydział Geologiczny Uniwersytetu Cork.

Comenius4.png - 1.69 MB

Comenius5.png - 1.60 MB

Comenius6.png - 1.29 MB

Po zajęciach na uczelni młodzież mogła zrelaksować się w centrum rozrywki Mardyke Entertainment Complex grając w kręgle i bilard.

Comenius7.png - 1.60 MB

Trzeci dzień rozpoczął się od obserwacji astronomicznych prowadzonych przez uczniów pod opieką naszej grupy. W czasie tych ćwiczeń poszukiwali oni asteroidów posługując się teleskopem znajdującym się w Arizonie.

Comenius8.png - 1.50 MB

Po wyczerpujących obserwacjach udaliśmy się na mecz Hurlinga, gdzie młodzież mogła zagrać wraz z lokalną drużyną. Oczywiście w grę zaangażowali się również nauczyciele a w szczególności opiekun z Polski.

Comenius9.png - 1.66 MB

W godzinach wieczornych w Regina Mundi College odbył się pokaz talentów w czasie którego uczennice tamtejszej szkoły reprezentowały swoje talenty.

Ostatniego dnia spotkania wszyscy udali się na zwiedzanie parku przyrodniczo-zoologicznego Fota Wildlife Park.

Comenius10.png - 1.67 MB

W drodze powrotnej do Cork odwiedziliśmy port Cork – Cobbk który był ostatnim przystankiem dla Tytanica w drodze do Ameryki. Następnego dnia każda z grup udała się do domu.

Comenius11.png - 1.18 MB

Comenius12.png - 1.73 MB