Ułatwienia dostępu

Projekt POKL realizowany w latach 2009-2011

W okresie od 1.10.2009r do 31.05.2011r. w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu realizowany jest projekt pt. „Atrakcyjne kształcenie uczniów w grudziądzkich szkołach zawodowych drogą do sukcesu”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tego projektu odbywają się zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z języków obcych, fizyki, chemii, a od 1 paĽdziernika 2010r. także z matematyki. Prowadzone są także dodatkowe lekcje przygotowujące do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i egzaminów maturalnych z języków obcych, biologii, geografii, fizyki, chemii, a od 1 paĽdziernika 2010r.również z matematyki. Młodzież może uczestniczyć w zajęciach kół zainteresowań takich jak, koło informatyczne, elektroniczne i ekologiczne. Uczniowie klas starszych mają możliwość uczęszczania na zajęcia przygotowujące do egzaminu na uprawnienia energetyczne SEP, które mogą być przydatne w przyszłej pracy. Osoby chętne mogą także uczestniczyć w zajęciach psychologiczno – pedagogicznych prowadzonych przez pedagoga szkolnego. W roku szkolnym 2010/2011 w ramach projektu będą organizowane prelekcje i wykłady pracowników naukowych wyższych uczelni oraz wycieczki do zakładów pracy.

W roku szkolnym 2009/2010
w projekcie uczestniczyło 310 uczniów naszej szkoły. Zrealizowano 984 godziny zajęć, w tym 384 godziny zajęć dydaktyczno - wyrównawczych, 432 godziny- przygotowujących do matury, 144 godziny- kół zainteresowań i 24 godziny zajęć psychologiczno- pedagogicznych.

Wszystkich uczniów Zespołu Szkół Technicznych zachęcamy do udziału w zajęciach realizowanych w ramach projektu w roku szkolnym 2010/2011.


W roku szkolnym 2010/2011 w projekcie uczestniczyło 554 uczniów techników.
Brali oni udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, przygotowujących do matury i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Osoby chętne uczestniczyły w zajęciach przygotowujących do egzaminu nadającego dodatkowe uprawnienia. 51 uczniów zdało egzamin  państwowy i uzyskało uprawnienia energetyczne SEP do 1 kV. Ponad 30 osób rozwijało swoje zainteresowania w kołach : informatycznym, ekologicznym i elektronicznym. W ramach projektu zorganizowano pięć wycieczek do zakładów pracy (Anwil we Włocławku, Sharp i Sumica w Ostaszewie, Zakład Produkcyjny Soda Mątwy w Inowrocławiu, elektrownia wodna Żur) i dwa wykłady na temat produkcji energii elektrycznej i cieplnej oraz zmian klimatycznych.


Uczestnicy wycieczki do Anwilu.


Wycieczka do Anwilu.


Zajęcia koła ekologicznego.


Wycieczka do elektrowni wodnej Żur.


Elektrownia wodna Żur.


Turbogenerator.


Turbogenerator.


Wycieczka do elektrowni wodnej ŻurZespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113