Ułatwienia dostępu

"Żywe lekcje historii- burzliwy wiek XIX i początek wieku XX"

 "16-11-2018 na 7 godzinie lekcyjnej w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spektaklu interaktywnym: "Żywe lekcje historii- burzliwy wiek XIX i początek wieku XX"; spektakl został przygotowany i zaprezentowany przez Fundację Krzysztofa Góreckiego z Malborka, który między innymi przygotowuje coroczną rekonstrukcję: " Bitwy pod Grunwaldem".

W ramach spektaklu uczniowie ruszyli w podróż historyczną, począwszy od insurekcji kościuszkowskiej poprzez Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe aż do powstania Niepodległej II Rzeczypospolitej; narrator spektaklu- Krzysztof Górecki nie tylko interesująco opowiadał o zagmatwanej historii Polaków, ale również unaoczniał uczniom specyfikę minionych czasów, obrazując swoją narrację kostiumami i bronią z poszczególnych epok.

Dodatkowym atutem spektaklu była możliwość wcielenia się uczniów naszej szkoły w poszczególne historyczne postaci, które występowały w inscenizacji, np. Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonapartego, Józefa Wybickiego; pojawił się również grenadier z Księstwa Warszawskiego, żołnierz walczący podczas wojny polsko-rosyjskiej w Powstaniu Listopadowym oraz szlachecki syn walczący w Powstaniu Styczniowym, a to wszystko działo się na scenie naszej szkolnej auli."Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113