Ułatwienia dostępu

Wykład "O technologiach kosmicznych i nie tylko"


27 marca 2021 o godz. 10:00 zapraszamy na wykład dr Agaty Kołodziejczyk "O technologiach kosmicznych i nie tylko".
Link od wykładu podany zostanie na stronie https://www.facebook.com/KNMechatronicznoRobotyczne  (meet.google lub MSTeams).

Wykład poprowadzi dr Agata Kołodziejczyk - dyrektor projektów naukowych w Analog Astronaut Training Center. Inicjatorka budowy pierwszej w Polsce bazy do symulacji misji kosmicznych Lunares w Pile i w gminie Rzepiennik Strzyżewski. Koordynatorka 26 międzynarodowych edukacyjnych i naukowych analogowych misji księżycowych i marsjańskich. W czasie stażu w Europejskiej Agencji Kosmicznej współorganizowała comiesięczne warsztaty „Moon Village". Naukowo zajmuje się tworzeniem oświetlenia synchronizującego zegary biologiczne do statków kosmicznych i przestrzeni izolowanych od światła słonecznego. Dodatkowo rozwija firmę produkującą ubrania z celulozy bakteryjnej opartą na ekologicznych bioreaktorach kombuczy. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m. in. pierwszych miejsc w konkursie Global Space Balloon Challenge za badania stresu w stratosferze, nagrody Rojszczaka przyznanej przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej i złotego medalu Kopernikańskiego.

Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113