Uczniowie z ZST najlepszymi odkrywcami asteroid w kraju!

Uczniowie z Międzyszkolnego Koła Astronomicznego prowadzonego przez pana Grzegorza Rycyka (ZST - Planetarium) odkryli aż trzydzieści jeden asteroid osiągając NAJLEPSZY WYNIK W KRAJU.

Poszukiwania asteroid odbywają się w ramach narodowych kampanii IASC (International Astronomical Search Collaboration) na całym świecie.
Koordynatorem kampanii w naszym kraju jest prof. Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN.

Nigdy do tej pory nie udało się odkryć aż tylu obiektów w ramach poprzednich kampanii All-Poland IASC.

Po przeprowadzeniu dalszych obserwacji, w przyszłości będzie istniała możliwość nadania nazw własnych części odkrytych asteroid.

Wszelkie pytania dotyczące szczegółów odkryć można kierować do pana Grzegorza Rycyka na adres e-mail:  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

Image

Odkrycia asteroid przyczyniają się między innymi do lepszej ochrony naszej planety przed obiektami typu NEO (Near Earth Object).
Obiekty typu NEO potencjalnie mogą znaleĽć się na kursie kolizyjnym z Ziemią.
Planuje się również coraz więcej misji sond kosmicznych, które najpierw będą badały, a docelowo nawet eksploatowały surowce znajdujące się na asteroidach.
Może któraś z odkrytych asteroid stanie się kosmiczną kopalnią metali ...a może nawet diamentów?

Poniżej list gratulacyjny jaki otrzymaliśmy od głównego koordynatora kampanii IASC - Cassidy Davisa (Hardin-Simmons University, Teksas, USA) wraz z LISTˇ ODKRYĆ: [ pobierz ]

---------- Forwarded message ---------
Date: Mon, Nov 5, 2018 at 4:54 PM
Subject: All-Poland Final Discoveries Report - IASC

Greetings from the International Astronomical Search Collaboration

Discoveries & Observations

Attached is a copy of the Discoveries and Observations made during the October campaign.  You and your students did an excellent job!

We hope you will join us for future campaigns.

In the meanwhile….

Happy Hunting!