Ułatwienia dostępu

To był piękny czas...


W poniedziałek 27.09.2021 wróciliśmy z tygodniowej wycieczki szkolnej do Słowenii i Chorwacji zorganizowanej przez Biuro Podróży IVANTI. Uczniowie trzecich i czwartych klas ZST pod opieką czterech nauczycieli mieli okazję odwiedzić niewielki skrawek Słowenii - jaskinię krasową Postojna - oraz Chorwację (w zasadzie "w pigułce") od półwyspu Istria, poprzez Wybrzeże Dalmatyńskie, aż do Dubrownika, mijając 17-kilometrowy odcinek Bośni i Hercegowiny.
Podczas podróży towarzyszyły nam niezwykłe wrażenia, tym bardziej,że z każdą chwilą robiło się coraz piękniej i coraz cieplej... (w Dubrowniku było 27 stopni , a w tym czasie Polsce było ich zaledwie 14, do tego wiało i padało).
Do pełni szczęścia nie brakowało niczego - morskie kąpiele po zachodzie słońca, szaleństwa w Fun Parku i różnego rodzaju gry (nie tylko planszowe) zapamiętamy na długo... Nawet Gortat się nawinął. :)
Jednak nie tylko walory poznawcze wycieczki i podziwianie cudownych krajobrazów były dla nas istotne. Niezwykle cenne okazały się okoliczności - trwa przecież pandemia, którą wszyscy jesteśmy już zmęczeni... Nasza wyprawa stała się więc antidotum na tę sytuację i pokazała, że relacje międzyludzkie są niezwykle ważne i żadna izolacja nie jest w stanie ich zniszczyć. Owszem, zmieniliśmy się i dojrzeliśmy, ale w mądry sposób, bo stać nas było nawet na taką troskę i poświęcenie, jaką udowodnił jeden z naszych kolegów - Stasiu M. Nauka zdalna też "nie poszła w las", kiedy nawiązywaliśmy kontakty z obcokrajowcami (i to nie tylko przy kupnie kawałka pizzy czy lodów) lub musieliśmy wykorzystać nasze umiejętności techniczne, aby wszyscy mieli dostęp do internetu czy telewizji.
Efektem naszych zainteresowań nowinkami technicznymi są także liczne filmiki i niemal doskonałe zdjęcia robione na pamiątkę. Popatrzcie sami, gdzie byliśmy i co zobaczyliśmy...

Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113