Rajd Pieszy "Szlakiem Mikołaja Kopernika" i "Powitanie Wiosny"

25 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Rajdzie Pieszym  "Szlakiem Mikołaja Kopernika" i XVIII Rajdzie Pieszym "Powitanie Wiosny". Organizatorem było SKKT "PIECHUR" przy SP 15 Oddział PTTK Grudziądz oraz Urząd Miejski w Grudziądzu.

Grzegorz Malinowski i Bartosz Dyjak z klasy I aTinf zajęli I miejsce w okolicznościowym konkursie wiedzy.

Celem rajdu pieszego było uczczenie pobytu Mikołaja Kopernika w mieście, zwrócenie uwagi na ochronę przyrody, czynny wypoczynek na świeżym powietrzu wśród przyjaciół, poznawanie walorów środowiskowych regionu.

Trasa rajdu: Tarpno (pętla tramwajowa) -  Nowa Wieś - Błonia Nadwiślańskie - os. Kopernika - Las Rudnicki (ok. 10km).

Osoby biorące udział w rajdzie pieszym:

Natalia Chojnacka z klasy III TAeO,
Oliwia Więckowska z klasy III TAeO,
Laura Dmitrowska z klasy II AeO,
Weronika Górska z klasy II AeO,
Kamil Kazanowski z klasy II TM,
Karol Kwiatkowski z klasy III TME,
Grzegorz Madej z klasy III TME,
Mateusz Kuc z klasy III TME.