Ułatwienia dostępu

PTMA / Premiera serii filmów dla dzieci pt."Mała Urania"


Serdecznie zapraszamy na PREMIERĘ pierwszego odcinka serii fimów dla dzieci pt."Mała Urania".
Premiera odbędzie się:

- na antenie TVP3 Bydgoszcz:
  daty emisji: 15.10.2021 (piątek), godz.20:10 oraz 16.10.2021 (sobota), godz.10:15

- w Internecie na stronie youtube.com/Planetarium2000
  data premiery: 21.10.2021 (czwartek), godz.18:00

Bezpośredni link do premiery internetowej:
https://youtu.be/E_MW4LW-X_s

Opis:
"Mała Urania" to seria filmów edukacyjny dla dzieci. Przygody tytułowej Uranii wprowadzą młodego widza w pasjonujący świat astronomii. śledząc przygody głównej bohaterki będzie można odwiedzić bliższe oraz dalsze zakątki Wszechświata. Urania przemierza kosmos w rakiecie. Załogę oprócz Uranii stanowią: Drona - latająca zwiadowczyni, Łajzik - marsjański łazik oraz Robi - sztuczna inteligencja, komputer pokładowy. Każdy odcinek to inna kosmiczną historia. Filmy będą zawierały element edukacyjny w postaci krótkiego felietonu wyjaśniającego młodym widzom tajniki astronomii.

Informacja o serialu:
Seria filmów pt. "Mała Urania" jest wynikiem współpracy pomiędzy Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii, TVP3 Bydgoszcz oraz Teatrem Baj Pomorski w Toruniu, w którym to nakręcono wszystkie odcinki. Partnerzy projektu to czasopismo "URANIA - Postępy Astronomii" oraz Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu. Program zrealizowany został w konwencji teatru lalkowego. Seria filmów pt. "Mała Urania" została dofinansowana z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (aktualnie Ministerstwo Nauki i Edukacji).
Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113