Ułatwienia dostępu

PTMA: "Kopernik 500" oraz 49.Grudziądzkie Dni Kopernikowskie
Szanowni Państwo,
trwają 49. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie (GDK). Wiekszość imrez odbywa się w zdalny sposób. Program 49.GDK znajduje się na dedykowanej stronie:

Jednym z ważnych punktów GDK jest Dzień Mikołaja Kopernika Ekonomisty, który przypada zawsze 21 marca, bo właśnie w tym dniu 499 lat temu Mikołaj Kopernik ogłosił w Grudziądzu swój słynny traktat "De aestimatione monetae"  ("O szacunku monety", 1522).

W najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 symboliczna delegacja przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oraz Rady Miejskiej Grudziądza - pan Łukasz Piasecki, złoży kwiaty pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika na Placu Miłośników Astronomii w Grudziądzu. Minimalny skład delegacji wynika z ograniczeń związanych z pandemią COVID-19.

Ponadto w dniu 23 marca (wtorek) o godzinie 12:30 rozpocznie się posiedzenie Społecznego Komitetu "KOPERNIK 500". Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem internetowej platformy konferencyjnej. Celem spotkania jest omówienie działań zmierzających do realizacji istniejącego już programu obchodów upamiętniających 500-setną rocznicę pobytu wielkiego astronoma w Grudziądzu. W związku z tym planowane jest aby rok 2022 został ogłoszony w Grudziądzu "Rokiem Mikołaja Kopernika Ekonomisty".

Z poważaniem,
Sebastian Soberski
ZG PTMA

Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113