Ułatwienia dostępu

"Polacy w kosmosie - 150 lat badań przestrzeni kosmicznej"


Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomiiserdecznie zaprasza na wykład online
pt. "Polacy w kosmosie - 150 lat badań przestrzeni kosmicznej".

Wykład wygłosi Przemysław RudĽ z Polskiej Agencji Kosmicznej. Będzie to inauguracja Ogólnopolskiej Konferencji SOPiZ (Sekcja Obserwacji Pozycji i Zakryć) Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. 

DATA: 12 września 2020 (sobota), godz. 11:00
Linki do transmisji:

Informacja od organizatora konferencji Wojciecha Burzyńskiego - koordynatora SOPiZ PTMA:

"Po raz trzydziesty na swojej dorocznej konferencji spotkają się obserwatorzy zjawisk zakryciowych w Polsce. Tym razem nie będzie to spotkanie stacjonarne a konferencja online przy pomocy platformy Zoom. Konferencja zorganizowana jest przez Sekcję Obserwacji Pozycji i Zakryć Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, która tą tematyką zajmuje się od 1979 roku. Tradycyjnie będzie mowa o nowinkach technicznych, sprzęcie potrzebnym do rejestracji zjawiska, metodyce obserwacji i póĽniejszej obróbce danych zjawisk zakryciowych, w głównej mierze zakryć gwiazd przez asteroidy pasa głównego i obiekty transneptunowe TNO. Konferencja, podobnie jak jej europejski odpowiednik European Symposium on Occultation Projects (ESOP), jest wzorowym przykładem współpracy astronomów zawodowych z amatorami, a otrzymane wyniki są cenne i realnie wykorzystywane, czego przykładem mogą być póĽniejsze przeloty sond kosmicznych obok obserwowanych obiektów a nawet lądowania próbników na tych konkretnych asteroidach. " [Wojciech Burzyński]
Kontakt do organizatora konferencji: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zapraszamy!

Serdecznie pozdrawiam,
Sebastian Soberski


Image
Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113