Ułatwienia dostępu

Planetarium / Zajęcia online "Efekt cieplarniany i jego konsekwencje"


Serdecznie zapraszamy na zajęcia online "Efekt cieplarniany i jego konsekwencje":- prowadzący zajęcia: Grzegorz Rycyk (PiOA Grudziądz);
- data: 25 luty (czwartek), godz.18:00;
- wiek uczestników: 12-17 lat;
- LINK do zajęć zostanie wysłany po przesłaniu zgłoszenia na email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Opis:
Serdecznie zapraszamy na zajęcia online na platformie MS Teams. Podczas zajęć będzie można nauczyć się jak wykorzystywać i interpretować zdjęcia satelitarne dla lepszego zrozumienia skutków globalnego ocieplenia. Zajęcia przeznaczone dla uczniów: 12 -17 lat. Uczestnictwo w zajęciach możliwe jest po zapisie mailowym: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć . Każdy uczestnik otrzyma drogą e-mailową link do zajęć. Ponadto na spotkaniu online stworzony zostanie model pokazujący efekt cieplarniany i jego związek z poziomem dwutlenku węgla (CO2) w atmosferze. Eksperyment zostanie uzupełniony o interpretację zdjęć satelitarnych pokazujących poziomy CO2 na Ziemi w różnych okresach czasu. Następnie uczestnicy dowiedzą się o niektórych konsekwencjach zwiększonego efektu cieplarnianego - topnieniu lodu i zmianie wartości albedo.

Zapraszamy!
Sebastian Soberski & Grzegorz Rycyk
Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113