Planetarium w marcu

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkania w grudziądzkim Planetarium.

PROGRAM PLANETARIUM - marzec 2020:

4 marca
- 16:00 - "Barwy światła - czym jest tęcza?" - zajęcia dla dzieci w wieku od 8 lat.
Opis: Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest światło oraz z jakich barw składa się światło białe, samodzielnie dokonają rozszczepienia światła otrzymując tęczę.

20 marca
Grudziądzki Dzień Mikołaja Kopernika Ekonomisty:

- 9:30 - Uroczystość nadania sali kinowej Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego imienia Jerzego Szwarca, wybitnego popularyzatora nauki.
Miejsce: Planetarium.

- 12:00 - Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika.
Miejsce: Plac Miłośników Astronomii.

- 12:15 - Degustacja chleba według receptury z czasów Mikołaja Kopernika.
Miejsce: Plac Miłośników Astronomii.

24 marca
- 17:45 - Seans kopernikański w Planetarium.
Opis: Seans będzie opowiadał o tym jak zmieniał się pogląd na budowę Wszechświata na przestrzeni wieków ze szczególnym uwzględnieniem myśli kopernikańskiej.

25 marca
- 16:00 - "Barwy światła - dlaczego widzimy światło?" Zajęcia dla dzieci w wieku od 8 lat.
Opis: Zajęcia dla dzieci w wieku od 8 lat.Opis: Podczas zajęć dzieci poznają zasadę działania soczewki oraz poznają budowę ludzkiego oka. Dzięki temu odpowiemy na pytanie – dlaczego widzimy światło.

26 marca
- 17:00 - Seans kopernikański w Planetarium.

31 marca
- 20:00 - Obserwacje astronomiczne - Wenus, Księżyc, Betelgeza i inne obiekty astronomiczne.
W przypadku złej pogody seans pod kopułą planetarium.
Wstęp wolny.

Rezerwacja seansów dla grup: