Ułatwienia dostępu

Planetarium / Transmisja wykładu "Wizualne obserwacje gwiazd zmiennych..."


Serdecznie zapraszamy na transmisję wykładu pt. "Wizualne obserwacje gwiazd zmiennych - zostań obserwatorem AAVSO w jeden dzień".
Prelekcję wygłosi Andrzej Armiński (PTMA Szczecin).

DATA: 28 paĽdziernika (czwartek), godz.18:00.
Wykład odbędzie się w formie transmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.

Bezpośredni link do transmisji YouTube: https://youtu.be/pUCz-MgUyuU
Uwaga: zachęcamy do subskrypcji powyższego kanału YouTube.

Zapraszamy!Opis:
Obserwacje nocnego nieba mogą być fascynujące i ważne naukowo nawet przy pomocy zwykłej lornetki. Podczas prelekcji będzie można dowiedzieć się w jaki sposób, prostymi "domowymi" metodami, można badać gwiazdy zmienne. Ponadto podana zostanie instrukcja jak wykonywać raporty z takich obserwacji tak, aby można je było wysłać do AAVSO.  AAVSO (ang. American Association of Variable Star Observers) to organizacja zrzeszająca obserwatorów gwiazd zmiennych z całego świata. Wiele osób z Polski w szerokim zakresie wieku (od uczniów szkół do seniorów) uczestniczy w ogólnoświatowej akcji obserwacji gwiazd zmiennych.
 
Współorganizatorem transmisji jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Wykład transmitowany będzie również na Facebooku w następujących kanałach:
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii ( @zgptma ), Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne - Grudziądz ( @planetarium.grudziadz ) i innych.
Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113