Planetarium / Transmisja wykładu "Słońce (nie)zwykła gwiazda"

Serdecznie zapraszamy na transmisję wykładu pt. "Słońce (nie)zwykła gwiazda".
Prelekcję wygłosi Janusz Nicewicz z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego (MOA) w Niepołomicach.

DATA: 25 listopada (czwartek), godz.18:00.
Wykład odbędzie się w formie transmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.

Bezpośredni link do transmisji YouTube:

Opis:
Słońce od zarania dziejów isnpiruje ludzkość do działania oraz jest energetyczną podstawą naszej egzystencji w Układzie Słonecznym. Podczas prelekcji będzie można w przystępny sposób usłyszeć wiele ciekawostek dotyczących naszej dziennej gwiazdy. Ponadto druga część wykładu będzie fascynjącym opisem renowacji historycznego unikatowego teleskopu Grubba, który aktualnie służy między innymi do obserwacji Słońca w Obserwatorium Astronomicznym UJ.

Współorganizatorem transmisji jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Wykład transmitowany będzie również na Facebooku w następujących kanałach:
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii ( @zgptma ), Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne - Grudziądz ( @planetarium.grudziadz ) i innych.

======
Ponadto!
Zachęcamy najmłodszych miłośników astronomii do oglądania nowego serialu edukacyjnego dla dzieci pt. "Mała Urania".
Tytułowa bohaterka podróżuje przez kosmos przeżywając różne przygody oraz poznając tajniki Wszechświata.

Kanał programu (warto subskrybować!):
www.youtube.com/MałaUrania

Premiera czwartego odcinka już 26.11 o 20:10 (piątek) oraz powtórka 27.11 o 10:15 na antenie TVP3 Bydgoszcz:
bydgoszcz.tvp.pl/56364844/mala-urania
Premiery w kanałach ogólnopolskich oraz na YouTube zaplanowane zostały na 2022 rok.

Zapraszamy!