Ułatwienia dostępu

Planetarium / Transmisja wykładu "Astroexpress - kosmiczne loty załogowe"


Serdecznie zapraszamy na transmisję wykładu pt."Astroexpress - kosmiczne loty załogowe" (astronautyka).
Prelekcję wygłosi Waldemar Zwierzchlejski (PTMA Częstochowa, www.LK.AstroNautilus.pl).

DATA:  24 lutego (czwartek), godz.18:00.
Wykład odbędzie się w formie transmisji online z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.

Bezpośredni link do transmisji YouTube:
https://youtu.be/-NDXODJmJCQ
..........
Uwaga: zachęcamy do subskrypcji powyższego kanału YouTube.


Opis:
Żyjemy w ciekawych czasach. Coraz więcej krajów wysyła w kosmos satelity, sondy kosmiczne czy nawet astronautów w misjach załogowych. Ludzkość przygotowuje się do ponownego lądowania człowieka na Księżycu a potem na Marsie. Podczas prelekcji będzie można dowiedzieć się o najciekawszych misjach kosmicznych ostatnich miesięcy. Duża częśc "Astroexpressu" poświęcona będzie Chińskiemu programowi kosmicznemu i umieszczeniu na orbicie wokółziemskiej chińskiej stacji kosmicznej. Ponadto omówione zostaną inne najciekawsze loty załogowe w kosmos jakie miały miejsce w ubiegłym roku.

Wykład online. Współorganizatorem transmisji jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.Wykład transmitowany będzie również na Facebooku w następujących kanałach:Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (@zgptma ), Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne - Grudziądz (@planetarium.grudziadz ) i innych.

Wykład w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika Ekonomisty - 50. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie.
Pełny program 50.GDK: www.planetarium.grudziadz.pl/gdk

Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113