Planetarium / Retransmisja wykładu "Łazik marsjański POSSIBILITY"

Serdecznie zapraszamy na retransmisję wykładu pt. "Łazik marsjański POSSIBILITY".
Projekt został zaprezentowany podczas tegorocznego European Rover Challenge.
Konstruktorami łazika są laureaci XLVII OMSA - uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
Gościem programu będzie Rafał Grabiański.

DATA: 30 września (czwartek), godz.18:00.
Wykład odbędzie się w formie retransmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.

Bezpośredni link do retransmisji YouTube: https://youtu.be/jSjz-l6NoWc
Uwaga: zachęcamy do subskrypcji powyższego kanału YouTube.

Opis:
W programie będzie można zobaczyć szybkie podsumowanie aktualnie działających na Marsie łazików (Rafał Grabiański - gość programu). Ponadto uczniowie - laureaci XLVII OMSA - zaprezentują projekt oraz realizację łazika marsjańskiego POSSIBILITY. Eksploracja kosmosu inspiruje uczniów do kreatywnego działania również w polskich szkołach. Podczas finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego w Grudziądzu, pojawia się coraz więcej projektów konstruktorskich związanych z bezpośrednim badaniem bliskiego kosmosu.

Współorganizatorem transmisji jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Wykład transmitowany będzie również na Facebooku w następujących kanałach:
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii ( @zgptma ), Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne - Grudziądz ( @planetarium.grudziadz ) i innych.