Ułatwienia dostępu

Planetarium / 30.WOśP oraz wykład "Pierwszy polski satelita"





Serdecznie zapraszamy na dwa wydarzenia online w Planetarium:
- 27 stycznia 2022, godz.18:00 -  "Pierwszy polski satelita", dr hab. Grzegorz Brona - wykład online,
- 30 stycznia 2022, godz. 10:00-24:00 - Finał WOśP (online): Astrofestiwal Wykładów Online -"światełka na niebie".


Więcej informacji poniżej:

- 27.01.2022 - (czwartek) godz. 18:00 - wykład online

Tytuł prelekcji: "Pierwszy polski satelita".
Prelegent: dr hab. Grzegorz Brona (Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.)
Opis:
Rozwój technologii satelitarnych w ostatnich latach znacznie przyśpieszył. Coraz więcej krajów świata osiąga zdolność do konstrukcji swoich własnych satelitów. Podczas prelekcji będzie można usłyszeć o wielu ciekawych aspektach rozwoju polskiego sektora kosmicznego ze szczególnym uwzględnieniem firmy Creotech Instruments.
Creotech Instruments to wiodący polski producent systemów i podzespołów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki dedykowanej m.in. do systemów sterowania komputerami kwantowymi. Firma działa także w obszarze lotniczych systemów bezzałogowych, gdzie dostarcza urządzenia i oprogramowanie m.in. do nadzoru ruchu dronów. Creotech Instruments dostarcza swoje rozwiązania do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucji badawczych świata, tj. Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytutu Badań Ciężkich Jonów GSI czy Centrum Badawczego DESY w Niemczech.

Bezpośredni link do transmisji:
https://youtu.be/KcHp-B3de0U
(zachęcamy do subskrybcji kanału)

- 30 stycznia 2022, godz. 10:00-24:00 - Finał WOśP (online): Astrofestiwal Wykładów Online -"światełka na niebie".
Opis:
Zapraszamy do wzięcia udziału w planetaryjnym 30. Finale WOśP, który odbędzie się online. Tytuł wydarzenia to Astrofestiwal Wykładów Online - "światełka na niebie". W ramach wydarzenia zapraszamy do obejrzenia wybranych przez siebie wykładów astronomicznych, które znajdują się na stronie www.youtube.com/Planetarium2000 .

UWAGA: Wszystkich odwiedzających uprzejmie prosimy o datek na WOśP do planetaryjnej e-Skarbonki WOśP pod adresem:

E-SKARBONKA Planetarium:

Skarbonka już działa - można wpłacać datki w dowolnym momencie do godz. 24:00 w dniu 30 stycznia 2022.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113