Obchody miejskie 100 - lecia Odzyskania Niepodległości prze Polskę

11 listopada 2018 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach miejskich 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę na zaproszenie Prezydenta Grudziądza: Roberta Malinowskiego.

O godz. 11.15 pod opieką nauczyciela historii: Barbary Mańskiej- Borowskiej uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w ceremoniale złożenia kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego, wysłuchując wcześniej okolicznościowych przemówień oraz odśpiewując wraz z pozostałymi uczestnikami tej ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy, hymnu państwowego. Podczas miejskich uroczystości nasza szkoła była również reprezentowana przez Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Technicznych.

Po uroczystym ceremoniale na Rynku, uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z pozostałych propozycji zaplanowanych na ten dzień, jak zwiedzanie Cytadeli lub Fortu Wielka Księża Góra. Na godz. 18.00 Muzeum zaprosiło wszystkich zainteresowanych do wysłuchania koncertu:" W cieniu wierzby", w ramach którego można było wysłuchać utworów: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Stanisława Niewiadomskiego, Kazimierza Sikorskiego, Apolinarego Szelutko, Mieczysława Karłowicza i Henryka Opieńskiego w wykonaniu Aleksandry Rykowskiej ( mezzosopran) i Oleny Skork ( fortepian)."