Ułatwienia dostępu

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Realizujemy

Narodowy Program Rozwoju CzytelnictwaPrzypominamy, że w 2019 r. nasza szkoła realizuje Priorytet 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mający na celu: „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.

Uzyskaliśmy wsparcie finansowe na kwotę 15.000 zł (wkład własny organu prowadzącego to 3.000 zł.)


Nasza biblioteka szkolna przy wsparciu dyrekcji szkoły oraz dzięki systematycznej współpracy z nauczycielami, uczniami i rodzicami podjęła, przeprowadziła oraz przeprowadza wiele działań służących promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.


 

W zeszłym roku szkolnym przeprowadzono ankietę wśród uczniów ZST oraz rodziców, by zasięgnąć opinii jakie książki są przez uczniów preferowane, po które chętnie będą sięgać – wyniki ankiety.


Na podstawie ankiety, rozmów indywidualnych z czytelnikami oraz współpracą z Radą Rodziców, Samorządem Uczniowskim, Biblioteką Publiczną w Grudziądzu, Gronem Pedagogicznym - sporządzono listę zakupu książek; które zostały zakupione (zakupiono 736 pozycji; w tym audiobook'i) - zestawienie.


 
Zestawienie nowości czytelniczych zakupionych do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa znajduje się na stronie online biblioteki szkolnej.


PRZYPOMINAMY

Wypożyczanie odbywa się za pomocą programu MOL NET +   [ kliknij ]

Logowanie do katalogu odbywa się za pomocą loginu oraz hasła do e-dziennika.


W paĽdzierniku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, trwały prace nad włączeniem nowo zakupionych książek oraz audiobooków do księgozbioru biblioteki.


Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w tym przedsięwzięciu (pieczętowanie, obkładanie w folię), bibliotekarz zajmował się wpisywaniem (księgi inwentarzowe biblioteki, baza online MOL NET+), opracowaniem wg klasyfikacji UKD.Aktualnie w bibliotece jest wystawa nowości czytelniczych, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy!

Szczegółowe sprawozdanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostanie zamieszczone na stronie biblioteki na początku stycznia 2020 roku.


 
Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113