Narodowe Czytanie 2018

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta R. P. od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. W 2013 r. odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” H. Sienkiewicza, „Lalkę” B. Prusa oraz „Quo vadis” H. Sienkiewicza. W ubiegłym roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” S. Wyspiańskiego.
W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Para Prezydencka na dzień 8 września 2018 zaproponowała czytanie „Przedwiośnia”Stefana Żeromskiego. Jest to powieść z 1924 r. ,w której pisarz dokonał bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm,chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zatem zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

Młodzież Zespołu Szkół Technicznych od początku angażuje się w kolejne edycje Narodowego Czytania, zachęcając zarówno uczniów, jak i nauczycieli do wspólnej lektury. W tym roku spotkanie miało miejsce
7 września w auli szkolnej.