Ułatwienia dostępu

Kosmiczna Wigilia w Planetarium


W dniu 21 grudnia (PIˇTEK) o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich miłośników astronomii na wigilijny pokaz w planetarium. Tradycyjnie już jak co roku  będzie można dowiedzieć się oraz zobaczyć jaki obiekt astronomiczny w tym roku zaświeci nam na niebie  jako wigilijna "pierwsza gwiazda". Ponadto spróbujemy wyjaśnić w świetle najnowszych badań naukowych jakie zjawisko mogło być odpowiedzialne ponad 2000 lat temu za historyczą "Gwiazdę Betlejemską".

PROGRAM:

godz. 17:00
 - "Gwiazda Betlejemska" - prelekcja,
 - "Polowanie na ciemną materię" - seans astronomiczny.

godz.18:00
- spotkanie wigilijne - kosmiczne rozmowy nieskończone; spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA) w Grudziądzu. Zapraszamy również wszystkich , którzy chcą wstąpić do PTMA - najstarszej organizacji astronomicznej w naszym kraju.


Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy,
Sebastian Soberski
Grzegorz Rycyk

Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113