Ułatwienia dostępu

Konkurs European Astro Pi 2016/2017


Konkurs European Astro Pi 2016/2017 - Wyślij swój program w kosmos!

Co to jest Astro Pi?
Astro Pi to nazwa nadawana specjalnie zaadaptowanym do tego celu edukacyjnym komputerom Raspberry Pi, które znajdują się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Raspberry Pi to komputer w dużym stopniu przypominający maszyny, jakich używamy na co dzień. Jest jednak dużo mniejszy i ma odmienne wyposażenie. Oba komputery Raspberry Pi znajdujące się na pokładzie ISS są wyposażone w moduł Sense HAT, który pozwala wyczuwać ruch, mierzyć wilgotność, temperaturę i ciśnienie oraz wykrywać promieniowanie.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Uczniowie do 16. roku życia z krajów członkowskich Europejskiej Agencji Kosmicznej (w tym Polski). Uczniowie zgłaszają się do konkursu jako drużyna. Każda drużyna musi mieć wsparcie co najmniej jednego nauczyciela.

Jak wziąć udział w konkursie i co należy zrobić?
Jeżeli nie boisz się komputera i elektroniki zgłoś się do p. Grzegorza Rycyka (Planetarium, mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ), po bardziej szczegółowe informacje oraz zapoznaj się z informacjami na stronie: [LINK]
Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113