Juniorskie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej

Juniorski zespół MTS Kwidzyn, grający w piłkę ręczną, którego członkiem jest jeden z uczniów naszej szkoły Szymon Trzaskowski, znalazł się w ósemce najlepszych zespołów w Polsce na poziomie młodzieżowym. Po sukcesie w juniorskiej lidze wojewódzkiej, gdzie górował nad innymi zespołami zakwalifikował się do gry w 1/16 Juniorskich Mistrzostw Polski, po grze w kolejnych etapach i coraz bardziej zaciekłej walce, na etapie 1/4 MP Juniorów odbywających się w Lublinie poległ w rywalizacji z zespołami Lublina, Płocka oraz Tarnowa. Warto też dodać, że zespół MKS Delfin Grudziądz pod okiem trenerów Mateusza Orłowskiego i Mateusza Kożanowskiego zdobył tytuł Mistrza Polski w Juniorskiej Piłce Ręcznej Plażowej.

Warto zaznaczyć, że członkami tego klubu jest aż pięciu uczniów naszej szkoły Mariusz Sobótka, Szymon Trzaskowski i Paweł Dombrowski, ta trójka to w swojej grupie wiekowej Mistrzowie Polski, i ich młodsi koledzy, Łukasz Janicki i Dawid Gesek. Mariusz i Szymon są także powoływani do reprezentacji seniorskiej Polski w tej dyscyplinie, a wszyscy zaczynają przygotowania pod obecny sezon,gdzie celem jest utrzymanie zeszłosezonowego wyniku.