Informacja od Wydziału Edukacji UM

Rodzice dzieci uczęszczających do grudziądzkich szkół

W związku z planowaną ogólnopolską akcją strajkową i liczbą nauczycieli deklarujących swój udział w tej akcji protestacyjnej jest wielce prawdopodobne, że wszystkie placówki oświatowe (przedszkola i szkoły) w naszym mieście nie będą w stanie prowadzić swoich zajęć, a tym samym zapewnić należytej opieki dzieciom i młodzieży.

Dlatego Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zwraca się do Państwa z serdeczną prośbą o zrozumienie tej wyjątkowo trudnej sytuacji. Stąd, w poczuciu odpowiedzialności i w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych,  apel do Rodziców, aby w czasie trwania strajku, w miarę swoich możliwości, nie wysyłać dzieci do przedszkoli i szkół.

Masowy charakter strajku odbiera miastu możliwość skutecznego zorganizowania zastępstw nauczycieli biorących udział w tej ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu