Dominik Nowakowski zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu!

Uczeń klasy 3Tae Dominik Nowakowski zajął I miejsce w etapie centralnym III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy
o Energetyce Odnawialnej!

Po etapie szkolnym i okręgowym uczestnicy wzięli udział w dwudniowym finale konkursu w Sieradzu (4-5 kwietnia).
W pierwszej części finału wzięło udział 18 uczestników, do drugiej awansowało tylko pięciu najlepszych.
Poziom finalistów był bardzo wyrównany, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której lepszy okazał się Dominik.
Gratulujemy!
Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu energetyki odnawialnej, propagowanie ochrony środowiska oraz przedstawienie sposobów zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i ciepła.

zdjęcie: esi24.net