Ułatwienia dostępu

Biblioteka szkolna informuje


Podajemy wykaz przydatnych linków do stron z dokumentami audiowizualnymi; zwłaszcza tymi polecanymi przez MEN. Szczególnej uwadze polecamy wolne lektury oraz wirtualne spacery po muzeach 


https://wolnelektury.pl/

https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/


lektury.gov.pl

To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.


https://www.terazmatura.pl/strefa-ucznia/jezyk-polski/lektury

https://www.legimi.pl/

http://www.sbp.pl/artykul/?cid=22237&prev=1

https://mobileclick.pl/10-stron-i-aplikacji-z-audiobookami-ktore-powinienes-poznac/


Serwis Telewizji Polskiej

Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.


Biblioteka Cyfrowa Polona

Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji.W Polonie można znaleĽć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.


Darmowe Audiobooki Lektury

Kolejnym ważnym skupiskiem audiobooków na YouTube jest kanał Darmowe AudiobookiLektura. Jak sama nazwa wskazuję, można znaleĽć na nim audiobook'owe wersje znanych lektur. Jest on więc nie ladą gratką na uczących się, którzy wolą słuchać książki, zamiast je czytać. Chociaż jego oferta liczbowo nie poraża, kanał ten posiada klasyki polskiej i światowej literatury, których znajomość potrzebna jest w szkole średniej. Dlatego też przyszli maturzyści alternatywnie mogą go subskrybować.

 

Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113