Ułatwienia dostępu

Skip to main content

105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę


Społeczność uczniowska naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości przebiegało pod hasłem: "Dzień dla Niepodległej", uczniowie z poszczególnych klas wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów: Tymona Kałużnego, Tytusa Czajkowskiego, Szymona Podbielskiego, Aleksandra Shahbazyana, Borysa Szymańskiego, Kacpra Korzeniaka i Macieja Truszczyńskiego.

Montaż słowno-muzyczny, przeplatany fragmentami filmów dokumentalnych na temat burzliwej historii Polski i Polaków, wprowadził słuchaczy w uroczysty nastrój związany z radosnym momentem restytucji polskiej państwowości w 1918 roku.

Aby podkreślić znaczenie tego istotnego momentu w historii naszego narodu, uczniowie w strojach galowych z kotylionami w barwach narodowych, odśpiewali Hymn Państwowy, co jeszcze bardziej podkreśliło podniosłość tego wydarzenia.

Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem:" Dnia dla Niepodległej" sprawowały: p. Arleta Karwowska i p. Barbara Mańska-Borowska.

Kontynuacja powyższych obchodów w naszej szkole będzie miała miejsce w dniu: 11-11-2023, kiedy o godzinie 11.00 na płycie Rynku Głównego przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego, odbędą się obchody miejskie Narodowego Święta Niepodległości, w których uczestniczyć będą chętni uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Barbary Mańskiej - Borowskiej.