101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

08-11-2019 w naszej szkole obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie  z klas I, II, III i IV zaprezentowali całej społeczności uczniowskiej montaż słowno- muzyczny, na który oprócz wprowadzenia historycznego, złożyły się wiersze polskich poetów, przeplatane utworami muzycznymi z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W scenerii zdominowanej przez barwy biało-czerwone wybrzmiały wiersze: Leopolda Staffa, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida, Juliana Tuwima i Agnieszki Osieckiej. Zespół muzyczny, wpisując się w poetycką narrację, zaprezentował pieśni powszechnie znane, jak:" Szara piechota", " Ułani, ułani" i " Białe róże".
O godzinie 11.11 zgromadzeni w auli szkolnej odśpiewali :" Hymn ", przystępując tym samym do projektu ogólnopolskiego:" śpiewamy dla Niepodległej".