Ułatwienia dostępu

Spotkanie w Cork w Irlandii

Spotkanie w Cork w Irlandii

W ramach projektu Comenius „In Orbit with Europa” członkowie Kółka Astronomicznego działającego przy Zespole Szkół Technicznych udali się na trzecie międzynarodowe spotkanie, które odbyło się w Cork w Irlandii w dniach od 12 do 16 listopada 2012.

Pierwszy dzień spotkania rozpoczął się od zwiedzania Obserwatorium Astronomicznego znajdującego się w zamku Blackrock, gdzie odbyły się również warsztaty fotometryczne dla uczniów.W godzinach popołudniowych miało miejsce oficjalne spotkanie w urzędzie Miasta z burmistrzem John’em Buttimer.

FOTKI

Kolejnego dnia odwiedziliśmy współpracującą z nami szkołę Regina Mundi College, gdzie odbyły się prezentacje wykonane przez poszczególne szkoły uczestniczące w projekcie. W dalszej części dnia udaliśmy się na Wydział Geologiczny Uniwersytetu Cork.

FOTKI

Po zajęciach na uczelni młodzież mogła zrelaksować się w centrum rozrywki Mardyke Entertainment Complex grając w kręgle i bilard.

FOTKI

Trzeci dzień rozpoczął się od obserwacji astronomicznych prowadzonych przez uczniów pod opieką naszej grupy. W czasie tych ćwiczeń poszukiwali oni asteroidów posługując się teleskopem znajdującym się w Arizonie.

Fotki


Po wyczerpujących obserwacjach udaliśmy się na mecz Hurlinga, gdzie młodzież mogła zagrać wraz z lokalną drużyną. Oczywiście w grę zaangażowali się również nauczyciele a w szczególności opiekun z Polski.

fot


W godzinach wieczornych w Regina Mundi College odbył się pokaz talentów w czasie którego uczennice tamtejszej szkoły reprezentowały swoje talenty.

Ostatniego dnia spotkania wszyscy udali się na zwiedzanie parku przyrodniczo-zoologicznego Fota Wildlife Park.

fot

W drodze powrotnej do Cork odwiedziliśmy port Cork – Cobbk który był ostatnim przstankiem dla Tytanika w drodze do Ameryki. Następnego dnia każda z grup udała się do domu.
Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113