Planetarium / Transmisja wykładu "Jak rozpoznać życie poza Ziemią?"

Serdecznie zapraszamy na transmisję wykładu pt. "Jak rozpoznać życie poza Ziemią?".
Prelekcję wygłosi dr Paweł Preś (Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego).
DATA: 13 maja (czwartek), godz.18:00.
Wykład odbędzie się w formie transmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.

Link do transmisji: www.planetarium.grudziadz.pl

Bezpośredni link do transmisji YouTube: https://youtu.be/_Zhi5ug_xDs
Uwaga: zachęcamy do subskrypcji powyższego kanału YouTube.

Opis:
Odkąd ludzkość uświadomiła sobie, że w kosmosie mogą istnieć planety inne niż Ziemia z warunkami sprzyjającym powstaniu i ewolucji życia, badacze zaczęli wyścig o to kto pierwszy dokona odkrycia życia poza naszą planetą. Okazuje się, że rozpoznanie takiego życia może być niezmiernie trudne również ze względu na możliwą różnorodność jego form. Podczas prelekcji będzie można dowiedzieć się jakimi metodami współcześnie poszukuje się takiego życia oraz jak mogłoby ono manifestować swoją obecność w kosmosie.

Współorganizatorem transmisji jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Wykład transmitowany będzie również na Facebooku w następujących kanałach:
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii ( @zgptma ), Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne - Grudziądz ( @planetarium.grudziadz ) i innych.

---
Ponadto zapraszamy uczniów szkół średnich na zajęcia (online) Międzyszkolnego Koła Astronomicznego (MKA). Zajęcia ONLINE odbywają się w czwartki o 17:00. Zgłoszenia uczniów chętnych do udziału przyjmujemy na e-mail:  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  . W e-mailu zwrotnym przesyłamy link do spotkania MKA.

Zapraszamy!

Z poważaniem,