Ułatwienia dostępu

Transmisja kosmicznego koncertu projektu "VOICES OF THE COSMOS".


Zapraszamy na transmisję kosmicznego koncertu projektu "VOICES OF THE COSMOS".
DATA: 28 stycznia (CZWARTEK), godz. 20:00.
Koncert odbędzie się w formie transmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.

Link do transmisji: www.planetarium.grudziadz.pl

OPIS:
Zapraszamy na koncert VOICES OF THE COSMOS (VOTC). VOTC to grupa audiowizualna stworzona przez dwóch artystów dĽwięku, specjalizujących się w m.in. w dziedzinie muzyki elektroakustycznej: Rafała Iwańskiego (Toruń) i Wojciecha Ziębę (Grudziądz) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego (Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu). Twórcy wykorzystują oryginalne sygnały i dĽwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony autentycznych "dĽwięków kosmosu" są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych oraz rozmaitych obiektów akustycznych. Od 2011 r. projekt VOICES OF THE COSMOS prezentowany był w wielu placówkach kulturalnych, naukowych i na festiwalach muzycznych.


PROGRAM:
Podczas koncertu będzie można usłyszeć i zobaczyć:
1. sygnały z ziemskiej magnetosfery, którym będą towarzyszyły zdjęcia Ziemi wykonane ze stacji kosmicznej ISS (zorza polarna, wyładowania atmosferyczne);
2. sygnały z magnetosfery Saturna zarejestrowane przez sondę Cassini - symulacja wideo wejścia sondy Cassini w atmosferę Saturna; 
3. sygnały burzy radiowej na Słońcu, którym będą towarzyszyły zdjęcia Słońca wykonane przez kosmiczny teleskop Solar Dynamic Observatory;
4. ponowna odsłona sygnałów magnetosfery ziemskiej; 
5. sonifikacja szybko oscylującej gwiazdy (roAp star), której będą towarzyszyły różne wielkoskalowe symulacje ewolucji materii we Wszechświecie.

Bezpośredni link do transmisji YouTube:
https://youtu.be/4TAi12_EAIM

Współorganizatorem transmisji jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Wykład transmitowany będzie również na Facebooku w następujących kanałach:
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii ( @zgptma ), Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne - Grudziądz ( @planetarium.grudziadz ) i innych.

Zapraszamy!
Sebastian Soberski & Grzegorz Rycyk
Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113