XVIII Rajd Pieszy "Szlakiem Wojska Polskiego II RP"

Dnia 6.10.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Rajdzie Pieszym "Szlakiem Wojska Polskiego II RP" zorganizowanym przez SKKT-PTTK nr 71 przy Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu.

Dominika Müller z klasy II Tan i Natalia Erdmańska z klasy III TAM zajęły III miejsce w konkursie wiedzy.

Celem rajdu było uczczenie pamięci poległych żołnierzy, poznanie pomników związanych z Wojskiem Polskim, rozbudzenie więzi patriotycznych z własnym regionem, krzewienie turystyki pieszej wśród dzieci i młodzieży, aktywny wypoczynek.

Trasa rajdu: Rządz (pętla tramwajowa) - Strzemięcin - Błonia Nadwiślańskie - Plac Niepodległości (pomnik Józefa Piłsudskiego) - Szkoła Podstawowa nr 5 ok. 10km

Osoby biorące udział w rajdzie pieszym:

Julita Pietrzak z klasy II aTinf,
Mateusz Pietrzak z klasy I TM,
Laura Dmitrowska z klasy IV AeO,
Weronika Górska z klasy IV AeO,
Dawid Jakubowski z klasy I TM,
Kacper Narewski z klasy I TM,
Klaudia Kocięba z klasy I TAM,
Natalia Malinowska z klasy I TAM,
Aleksandra Majka z klasy I TAM,
Karolina Maryniak z klasy III TeO
Kacper Olszewski z klasy I TM,
Daniel Gajos z klasy II aTM.