Ułatwienia dostępu

Sukces #RoboticTeamGrudziądzNasz Mechatroniczno-informatyczny #RoboticTeamGrudziądz w składzie:  Dominik Smulski, Grzegorz Stark, Andrzej Jordan Prodanov, Marcin Truszczyński, Mariusz Kramp, Miłosz Gorczewski, Wiktor Błażejewicz pod opieką Marcina Jabłońskiego zakwalifikował się jako 1 z 25 zespołów do konkursu CanSat2019 organizowanego przez ESERO – ESA oddział w Polsce. 

Typowy CanSat to minisatelita mieszczący się w pojemniku wielkości puszki po napoju. Jego zadaniem jest przeprowadzenie badań i eksperymentów: najpierw podczas lotu rakietą, na wysokość kilku kilometrów, a następnie w trakcie opadania na spadochronie. Największym wyzwaniem dla uczniów budujących takie urządzenie jest zmieszczenie w nim wszystkich podstawowych systemów składających się na prawdziwego satelitę – zasilania, modułu komunikacji oraz komputera pokładowego.

Już wkrótce szersze relacje z naszych prac na fan page KN Mechatroniczno Robotyczne i nowym poświęconym Projektowi CanSat2019 w ZST.
 

Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113