Ułatwienia dostępu

"Kurs na Horn"

W naszej szkole program "Kurs na Horn" rozpoczął się 12 kwietnia w auli szkolnej, spotkaniem
z młodzieżą grotmaszta Bractwa Kaphornowców kapitana Cezarego Bartosiewicza oraz znanej żeglarki, dziennikarki, członkini Bractwa Kaphornowców Miry Urbaniak.

Celem tego spotkania była promocja Bractwa i historii Polski morskiej, zaciekawienie morzem i zachęcenie do udziału w konkursie.

Zwycięzcy drugiego, wojewódzkiego etapu wezmą udział w tygodniowym rejsie po Bałtyku.
Ostatni, trzeci etap zmagań, to konkurs ogólnopolski, w którym główną nagrodą jest najważniejszy, najwspanialszy rejs – na Przylądek Horn.

Wszystkim naszym zwycięzcom pierwszego etapu życzymy przeżycia takiej przygody.Po teście przeprowadzonym wśród naszych uczniów w ramach ogólnopolskiego edukacyjno-wychowawczego programu samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i żeglarskiego Bractwa Kaphornowców nasi uczniowie:
Marcin Karwowski (IIa TI)
Filip Gabski (IIb TI)
Kacper Dorszewski (I TE)
Bartosz Faltynowski (IIb TI)
Mikołaj Wilewski (I TE)
Grzegorz Stark - rezerwowy (IIc TI)
zakwalifikowali się na jachtowy rejs po Zatoce Gdańskiej.

Planowany termin rejsu to 21-22.05.2018 lub 23-24.05.2018. Dokładny termin zostanie ustalony po zakończeniu testów w naszym województwie. Program i konkurs „Kurs na Horn” łączy edukację morską i historyczną z morskim kształtowaniem charakterów. Zwycięzcy pierwszego etapu stanowić będą załogę jachtu, zostaną podzieleni na wachty, wypełniać będą obowiązki marynarzy, takie jak: prace pokładowe w trakcie manewrów portowych, prowadzenie jachtu, nawigowanie, a także przygotowywanie posiłków dla załogi.
Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113