Ułatwienia dostępu

Zaproszenie do planetarium


Image Image
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomiii, Oddział w Grudziądzu oraz Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu zapraszają wszystkich miłośników astronomii na wigilijny pokaz w planetarium, który odbędzie się 21 grudnia (CZWARTEK) o godz. 17:00

Tradycyjnie już jak co roku pod kopułą grudziądzkiego planetarium można będzie dowiedzieć się oraz zobaczyć jaki obiekt astronomiczny w tym roku zaświeci nam na niebie  jako wigilijna "pierwsza gwiazdeczka". Ponadto spróbujemy wyjaśnić w świetle najnowszych badań naukowych jakie zjawisko mogło być odpowiedzialne ponad 2000 lat temu za historyczą "gwiazdę betlejemską".

PROGRAM:

godz. 17:00
 - "Gwiazda Betlejemska" - prelekcja pod kopułą planetarium,
 - "Powrót na Księżyc" - seans astronomiczny z wykorzystaniem nowego cyfrowego projektora.

godz.18:00
- spotkanie wigilijne - kosmiczne rozmowy nieskończone; spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA) w Grudziądzu. Zapraszamy również wszystkich , którzy chcą wstąpić do PTMA - najstarszej organizacji astronomicznej w naszym kraju.

Wstęp wolny

Zespół Szkół Technicznych
              w Grudziądzu

Adres szkoły: ul. Hoffmanna 1-7, 86-300 Grudziądz
Tel/fax: +48 56 465 83 83 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Created by: Kacper Gratowski & Mateusz Piórkowski
Design by: Kacper Gratowski , Artur Thom , Mateusz Piórkowski
Wsparcie techniczne: Studio113