XVI Rajd Pieszy "Szlakiem Wojska Polskiego"

8 paĽdziernika 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Rajdzie Pieszym "Szlakiem Wojska Polskiego" organizowanym przez Koło PTTK nr 71 - SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu.

Marcin Kołecki z klasy III TM i Błażej Mesanio z klasy II Te zajęli I miejsce w konkursie wiedzy na temat historii Wojska Polskiego.

Celem rajdu było uczczenie pamięci poległych żołnierzy, poznanie pomników związanych z Wojskiem Polskim, rozbudzenie więzi patriotycznych z własnym regionem, krzewienie turystyki pieszej wśród dzieci i młodzieży, aktywny wypoczynek.

Trasa rajdu: Rządz (pętla tramwajowa) - Strzemięcin - Błonia Nadwiślańskie - Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego (złożenie kwiatów) - Szkoła Podstawowa nr 5. (10km)

Osoby uczestniczące w rajdzie pieszym:

Natalia Chojnacka z klasy III TAEO

Oliwia Więckowska z klasy III TAEO