XLVII Rajd Wielodyscyplinowy "Grudziądz wolny"

5 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XLVII Rajdzie Wielodyscyplinowym "Grudziądz wolny" organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu oraz Wojskowe Koło PTTK nr 62 "OSeSeK" przy Klubie CSLog.

Podczas rajdu został przeprowadzony konkurs wiedzy na temat historii Grudziądza z lat 1939-1945, w którym Natalia Haleta z klasy IV AEO i Marcin Kołecki z klasy II TM zajęli I miejsce.

Celem rajdu było:
  • uczczenie 71. rocznicy zakończenia walk o Grudziądz podczas II wojny światowej,
  • poznanie walorów krajoznawczych, historycznych i przyrodniczych regionu  grudziądzkiego,
  • czynny wypoczynek wśród przyjaciół – turystów.
Trasa rajdu:
Grudziądz, parking przy LIDLU – Rudnik  – Grudziądz (Mniszek-Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1) - ok. 10 km.

Osoby uczestniczące w rajdzie pieszym:

Kornelia Fota z klasy II AeO,
Weronika Makowska z klasy I aTinf,
Aleksandra Stopel z klasy I aTinf.