XIV Rajd Pieszy "Szlakiem Wojska Polskiego"

10 paĽdziernika 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Rajdzie Pieszym "Szlakiem Wojska Polskiego" organizowanym przez Koło PTTK nr 71 - SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu.

Marcin Kołecki z klasy II TM i Weronika Makowska z klasy I aTinf zajęli I miejsce w konkursie wiedzy na temat historii Wojska Polskiego.

Celem rajdu było uczczenie pamięci poległych żołnierzy, poznanie pomników związanych z Wojskiem Polskim, rozbudzenie więzi patriotycznych z własnym regionem, krzewienie turystyki pieszej wśród dzieci i młodzieży, aktywny wypoczynek.

Trasa rajdu: ul. Południowa (Real, przystanek tramwajowy) - Las Rudnicki - Park Miejski - Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego (złożenie kwiatów) - Szkoła Podstawowa nr 5. (13km)

Osoby uczestniczące w rajdzie pieszym:

Marcin Kołecki z klasy II TM

Aleksandra Stopel z klasy I aTinf